FK11X7S2A335KR006
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7S2A335KR006 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7S2A335KR006
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7S2A335KR006.pdf2.FK11X7S2A335KR006.pdf
  • Message
Specifications of FK11X7S2A335KR006
Part Number FK11X7S2A335KR006 Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6428 pcs Data sheet 1.FK11X7S2A335KR006.pdf2.FK11X7S2A335KR006.pdf
Related Products
FK11Y5V1C476Z
FK11Y5V1C476Z
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 47UF 16V Y5V RADIAL
In stock: 3008 pcs
Download: FK11Y5V1C476Z.pdf
RFQ
FK11Y5V1C226Z
FK11Y5V1C226Z
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 22UF 16V Y5V RADIAL
Download: FK11Y5V1C226Z.pdf
RFQ
FK11X7S2A335K
FK11X7S2A335K
Description: CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL