FK11X7S2A335K
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7S2A335K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7S2A335K
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7S2A335K.pdf2.FK11X7S2A335K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of FK11X7S2A335K
Part Number FK11X7S2A335K Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 102132 pcs Data sheet 1.FK11X7S2A335K.pdf2.FK11X7S2A335K.pdf
Related Products
FK11Y5V1A476Z
FK11Y5V1A476Z
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 47UF 10V Y5V RADIAL
In stock: 4975 pcs
Download: FK11Y5V1A476Z.pdf
RFQ
FK11X7S1H475K
FK11X7S1H475K
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
Download: FK11X7S1H475K.pdf
RFQ
FK11X7S2A335KR006
FK11X7S2A335KR006
Description: CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL