FK11X7R2A684K
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7R2A684K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7R2A684K
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7R2A684K.pdf2.FK11X7R2A684K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
  • Message
Specifications of FK11X7R2A684K
Part Number FK11X7R2A684K Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 461291 pcs Data sheet 1.FK11X7R2A684K.pdf2.FK11X7R2A684K.pdf
Related Products
FK11X7R2A334K
FK11X7R2A334K
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
In stock: 156114 pcs
Download: FK11X7R2A334K.pdf
RFQ
FK11X7S1H475KR006
FK11X7S1H475KR006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
Download: FK11X7S1H475KR006.pdf
RFQ
FK11X7R2A684KN006
FK11X7R2A684KN006
Description: CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL