FK11X7R2A225K
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7R2A225K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7R2A225K
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7R2A225K.pdf2.FK11X7R2A225K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of FK11X7R2A225K
Part Number FK11X7R2A225K Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 113811 pcs Data sheet 1.FK11X7R2A225K.pdf2.FK11X7R2A225K.pdf
Related Products
FK11X7R2A684K
FK11X7R2A684K
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
In stock: 461291 pcs
Download: FK11X7R2A684K.pdf
RFQ
FK11X7R1H684KN006
FK11X7R1H684KN006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Download: FK11X7R1H684KN006.pdf
RFQ
FK11X7R2A225KR006
FK11X7R2A225KR006
Description: CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL