256MHBS35K2J
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
Illinois Capacitor
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 256MHBS35K2J
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP FILM 25UF 10% 575VDC RADIAL
Datasheets: 256MHBS35K2J.pdf
Reference Price (In US Dollars)
66 pcs
  • Message
Specifications of 256MHBS35K2J
Part Number 256MHBS35K2J Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP FILM 25UF 10% 575VDC RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5991 pcs Data sheet 256MHBS35K2J.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
2568
Manufacturers: B&K Precision
Description: 300 MHZ, 2 GSA/S 2 CHANNEL DIGIT
In stock: 44 pcs
Download: 2568.pdf
RFQ
2568-MSO
2568-MSO
Manufacturers: B&K Precision
Description: 300 MHZ, 2 GSA/S 2 CHANNEL MIXED
In stock: 29 pcs
Download: 2568-MSO.pdf
RFQ
256MHBS60K2R
256MHBS60K2R
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 25UF 10% 1.1KVDC RADIAL
In stock: 4276 pcs
Download: 256MHBS60K2R.pdf
Description: 300 MHZ, 2 GSA/S 4 CHANNEL MIXED