SRU5011-2R5Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU5011-2R5Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU5011-2R5Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 2.5UH 1.3A 52 MOHM SMD
Datasheets: SRU5011-2R5Y.pdf
  • Message
Specifications of SRU5011-2R5Y
Part Number SRU5011-2R5Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 2.5UH 1.3A 52 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant