SRU5011-101Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU5011-101Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU5011-101Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 100UH 200MA 1.6 OHM
Datasheets: SRU5011-101Y.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1500 pcs
  • Message
Specifications of SRU5011-101Y
Part Number SRU5011-101Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 100UH 200MA 1.6 OHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant