SRU2016-1R0Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU2016-1R0Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU2016-1R0Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 1UH 2.2A 60 MOHM SMD
Datasheets: SRU2016-1R0Y.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of SRU2016-1R0Y
Part Number SRU2016-1R0Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 1UH 2.2A 60 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant