CW160808-56NG
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CW160808-56NG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CW160808-56NG
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM
Datasheets: CW160808-56NG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
3000 pcs
  • Message
Specifications of CW160808-56NG
Part Number CW160808-56NG Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant