BZV55B10 L0G
TSC (Taiwan Semiconductor)TSC (Taiwan Semiconductor)
BZV55B10 L0G Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV55B10 L0G
Manufacturer/Brand: TSC (Taiwan Semiconductor)
Product description DIODE ZENER 10V 500MW MINI MELF
Datasheets: BZV55B10 L0G.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of BZV55B10 L0G
Part Number BZV55B10 L0G Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE ZENER 10V 500MW MINI MELF Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3062455 pcs Data sheet BZV55B10 L0G.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BZV55-C7V5,115
BZV55-C7V5,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80C
In stock: 2529244 pcs
Download: BZV55-C7V5,115.pdf
RFQ
BZV55-C8V2,135
BZV55-C8V2,135
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80C
Download: BZV55-C8V2,135.pdf
RFQ
BZV55B10 L1G
BZV55B10 L1G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE ZENER 10V 500MW MINI MELF