BZV55-C9V1,115
NexperiaNexperia
BZV55-C9V1,115 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV55-C9V1,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80C
Datasheets: BZV55-C9V1,115.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of BZV55-C9V1,115
Part Number BZV55-C9V1,115 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80C Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 409025 pcs Data sheet BZV55-C9V1,115.pdf
Related Products
BZV55-C75,115
BZV55-C75,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 75V 500MW SOD80C
In stock: 426885 pcs
Download: BZV55-C75,115.pdf
RFQ
BZV55B11 L0G
BZV55B11 L0G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE ZENER 11V 500MW MINI MELF
Download: BZV55B11 L0G.pdf
RFQ
BZV55-C9V1,135
BZV55-C9V1,135
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80C