WW1JB1R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW1JB1R00 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: WW1JB1R00
Manufacturer/Brand: Stackpole Electronics, Inc.
Product description RES 1 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheets: 1.WW1JB1R00.pdf2.WW1JB1R00.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of WW1JB1R00
Part Number WW1JB1R00 Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1 OHM 1W 5% AXIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant