400HXC150MEFCSN30X25
RubyconRubycon
400HXC150MEFCSN30X25 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 400HXC150MEFCSN30X25
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.400HXC150MEFCSN30X25.pdf2.400HXC150MEFCSN30X25.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of 400HXC150MEFCSN30X25
Part Number 400HXC150MEFCSN30X25 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant