400HXC150MEFCSN22X45
RubyconRubycon
400HXC150MEFCSN22X45 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 400HXC150MEFCSN22X45
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.400HXC150MEFCSN22X45.pdf2.400HXC150MEFCSN22X45.pdf
Reference Price (In US Dollars)
200 pcs
  • Message
Specifications of 400HXC150MEFCSN22X45
Part Number 400HXC150MEFCSN22X45 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant