400HXC180MEFCSN30X30
RubyconRubycon
400HXC180MEFCSN30X30 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 400HXC180MEFCSN30X30
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.400HXC180MEFCSN30X30.pdf2.400HXC180MEFCSN30X30.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of 400HXC180MEFCSN30X30
Part Number 400HXC180MEFCSN30X30 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant