EKMM401VSN561MR50S
Product Overview
Part Number: EKMM401VSN561MR50S
Manufacturer/Brand: Nippon Chemi-Con
Product description CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
Datasheets: EKMM401VSN561MR50S.pdf
  • Message
Specifications of EKMM401VSN561MR50S
Part Number EKMM401VSN561MR50S Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant