UCD2A331MNQ1MS
NichiconNichicon
UCD2A331MNQ1MS Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UCD2A331MNQ1MS
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
Datasheets: 1.UCD2A331MNQ1MS.pdf2.UCD2A331MNQ1MS.pdf3.UCD2A331MNQ1MS.pdf
Reference Price (In US Dollars)
125 pcs
250 pcs
625 pcs
875 pcs
1250 pcs
3125 pcs
  • Message
Specifications of UCD2A331MNQ1MS
Part Number UCD2A331MNQ1MS Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant