SDR-480P-24
MEAN WELLMEAN WELL
SDR-480P-24 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SDR-480P-24
Manufacturer/Brand: MEAN WELL
Product description AC/DC CONVERTER 24V 480W
Datasheets: SDR-480P-24.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 733 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 733 pcs
  • Message
Specifications of SDR-480P-24
Part Number SDR-480P-24 Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC CONVERTER 24V 480W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 733 pcs Data sheet SDR-480P-24.pdf
Related Products
SDR-6
SDR-6
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 6
In stock: 18394 pcs
Download: SDR-6.pdf
RFQ
SDR-480-24
SDR-480-24
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 24V 480W
In stock: 662 pcs
Download: SDR-480-24.pdf
RFQ
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 48V 480W
In stock: 574 pcs
Download: SDR-480-48.pdf
Manufacturers: Atop Technologies
In stock: 500 pcs
SDR-4
SDR-4
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 4
In stock: 21823 pcs
Download: SDR-4.pdf
SDR-480P-48
SDR-480P-48
In stock: 730 pcs
Download: SDR-480P-48.pdf
Manufacturers: B+B SmartWorx, Inc.
In stock: 356 pcs
Download: SDR-480P-48.pdf
SDR-34
SDR-34
Manufacturers: Jonard Tools
Description: SCREWDRIVER SQUARE #3 8.5"
Download: SDR-34.pdf
SDR-5
SDR-5
Description: SCOTCH CODE REFILL # 5
Download: SDR-5.pdf
SDR-50
SDR-50
Manufacturers: CUI, Inc.
Description: CONN PLUG MALE DIN 5POS SOLDER
Download: SDR-50.pdf
Description: SCOTCH CODE REFILL # 40-49
Description: SCOTCH CODE REFILL # 50-59
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year