SDR-480-24
MEAN WELLMEAN WELL
SDR-480-24 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SDR-480-24
Manufacturer/Brand: MEAN WELL
Product description AC/DC CONVERTER 24V 480W
Datasheets: SDR-480-24.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 662 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 662 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
  • Message
Specifications of SDR-480-24
Part Number SDR-480-24 Manufacturer MEAN WELL
Description AC/DC CONVERTER 24V 480W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 662 pcs Data sheet SDR-480-24.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SDR-30
SDR-30
Manufacturers: CUI, Inc.
Description: CONN PLUG MALE DIN 3POS SOLDER
In stock: 24538 pcs
Download: SDR-30.pdf
RFQ
SDR-480-48
SDR-480-48
Manufacturers: Atop Technologies
Description: AC/DC CONVERTER 48V 480W
In stock: 500 pcs
Download: SDR-480-48.pdf
RFQ
Manufacturers: MEAN WELL
In stock: 574 pcs
Download: SDR-480-48.pdf
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 40-49
In stock: 22255 pcs
SDR-3
SDR-3
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 3
Download: SDR-3.pdf
SDR-5
SDR-5
Description: SCOTCH CODE REFILL # 5
Download: SDR-5.pdf
Description: SCOTCH CODE REFILL # 30-39
SDR-34
SDR-34
Manufacturers: Jonard Tools
Description: SCREWDRIVER SQUARE #3 8.5"
Download: SDR-34.pdf
SDR-4
SDR-4
Description: SCOTCH CODE REFILL # 4
Download: SDR-4.pdf
SDR-480P-48
SDR-480P-48
Manufacturers: B+B SmartWorx, Inc.
In stock: 356 pcs
Download: SDR-480P-48.pdf
SDR-480P-24
SDR-480P-24
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 24V 480W
In stock: 733 pcs
Download: SDR-480P-24.pdf
In stock: 730 pcs
Download: SDR-480P-48.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year