C340C684K1R5CA
KEMETKEMET
C340C684K1R5CA Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: C340C684K1R5CA
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Datasheets: C340C684K1R5CA.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of C340C684K1R5CA
Part Number C340C684K1R5CA Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 3067 pcs Data sheet C340C684K1R5CA.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
C340C683J1G5CA
C340C683J1G5CA
Manufacturers: KEMET
Description: CAP CER 0.068UF 100V NP0 RADIAL
In stock: 4871 pcs
Download: C340C683J1G5CA.pdf
RFQ
C345S
C345S
Manufacturers: Coto Technology
Description: SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-60V
Download: C345S.pdf
RFQ
C340C684M1U5TA
C340C684M1U5TA
Manufacturers: KEMET
Description: CAP CER 0.68UF 100V Z5U RADIAL
Download: C340C684M1U5TA.pdf
C340C561JHG5TA
C340C561JHG5TA
Description: CAP CER 560PF 3KV NP0 RADIAL