ALF40G821EP500
Product Overview
Part Number: ALF40G821EP500
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 820UF 20% 500V PRESSFIT
Datasheets: ALF40G821EP500.pdf
Reference Price (In US Dollars)
216 pcs
  • Message
Specifications of ALF40G821EP500
Part Number ALF40G821EP500 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 820UF 20% 500V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant