ALF40C152EP350
Product Overview
Part Number: ALF40C152EP350
Manufacturer/Brand: KEMET
Product description CAP ALU 1500UF 20% 350V PRESSFIT
Datasheets: ALF40C152EP350.pdf
Reference Price (In US Dollars)
216 pcs
  • Message
Specifications of ALF40C152EP350
Part Number ALF40C152EP350 Manufacturer KEMET
Description CAP ALU 1500UF 20% 350V PRESSFIT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant