CRCW0402768KFKEDHP
Dale / VishayDale / Vishay
CRCW0402768KFKEDHP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRCW0402768KFKEDHP
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 768K OHM 1% 1/5W 0402
Datasheets: CRCW0402768KFKEDHP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of CRCW0402768KFKEDHP
Part Number CRCW0402768KFKEDHP Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 768K OHM 1% 1/5W 0402 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 7612059 pcs Data sheet CRCW0402768KFKEDHP.pdf
Related Products
CRCW0402768KFKTD
CRCW0402768KFKTD
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402
In stock: 6992017 pcs
Download: CRCW0402768KFKTD.pdf
RFQ
CRCW0402768RFKEDHP
CRCW0402768RFKEDHP
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 768 OHM 1% 1/5W 0402
Download: CRCW0402768RFKEDHP.pdf
RFQ
CRCW0402768KFKED
CRCW0402768KFKED