CRCW0402768KFKED
Dale / VishayDale / Vishay
CRCW0402768KFKED Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRCW0402768KFKED
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheets: CRCW0402768KFKED.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
30000 pcs
  • Message
Specifications of CRCW0402768KFKED
Part Number CRCW0402768KFKED Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 23776652 pcs Data sheet CRCW0402768KFKED.pdf
Related Products
CRCW0402768KFHTDP
CRCW0402768KFHTDP
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402
In stock: 2677451 pcs
Download: CRCW0402768KFHTDP.pdf
RFQ
CRCW040275R0JNED
CRCW040275R0JNED
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 75 OHM 5% 1/16W 0402
Download: CRCW040275R0JNED.pdf
RFQ
CRCW0402768KFKEDHP
CRCW0402768KFKEDHP
Description: RES SMD 768K OHM 1% 1/5W 0402