CRCW040276K8FKED
Dale / VishayDale / Vishay
CRCW040276K8FKED Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRCW040276K8FKED
Manufacturer/Brand: Dale / Vishay
Product description RES SMD 76.8K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheets: CRCW040276K8FKED.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of CRCW040276K8FKED
Part Number CRCW040276K8FKED Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 76.8K OHM 1% 1/16W 0402 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 821160 pcs Data sheet CRCW040276K8FKED.pdf
Related Products
CRCW0402768KFKEDHP
CRCW0402768KFKEDHP
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES SMD 768K OHM 1% 1/5W 0402
In stock: 7612059 pcs
Download: CRCW0402768KFKEDHP.pdf
RFQ
CRCW040276K8FKEDC
CRCW040276K8FKEDC
Manufacturers: Dale / Vishay
Description: RES 76.8K OHM 1% 1/16W 0402
Download: CRCW040276K8FKEDC.pdf
RFQ
CRCW040276K8FKEDHP
CRCW040276K8FKEDHP