HD48110G
CrydomCrydom
HD48110G Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HD48110G
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description RELAY SSR 530VAC/110A DC
Datasheets: HD48110G.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 898 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 898 pcs
  • Message
Specifications of HD48110G
Part Number HD48110G Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR 530VAC/110A DC Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 898 pcs Data sheet HD48110G.pdf
Related Products
HD48125
HD48125
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 125A 48-530V
In stock: 675 pcs
Download: HD48125.pdf
RFQ
HD48
HD48
Manufacturers: Vector Electronics & Technology, Inc.
Description: HDWRE KIT BRKT IBM PS/2 MIN 50
In stock: 5638 pcs
Download:
RFQ
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 12A 48-530V
In stock: 1675 pcs
Download: HD4812.pdf
Description: SSR RELAY SPST-NO 110A 48-530V
In stock: 950 pcs
HD48-3-A+G
HD48-3-A+G
Manufacturers: Ault / SL Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 144W