HD48125G-10
CrydomCrydom
HD48125G-10 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HD48125G-10
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description RELAY SSR 530VAC/125A DC
Datasheets: HD48125G-10.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 695 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 695 pcs
  • Message
Specifications of HD48125G-10
Part Number HD48125G-10 Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR 530VAC/125A DC Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 695 pcs Data sheet HD48125G-10.pdf
Related Products
HD48125T-10
HD48125T-10
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 125A 48-530V
In stock: 840 pcs
Download: HD48125T-10.pdf
RFQ
HD4812
HD4812
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 12A 48-530V
In stock: 1675 pcs
Download: HD4812.pdf
RFQ
HD48125G
HD48125G
Description: RELAY SSR 530VAC/125A DC