HD48110-10
CrydomCrydom
HD48110-10 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HD48110-10
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 110A 48-530V
Datasheets: 1.HD48110-10.pdf2.HD48110-10.pdf3.HD48110-10.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 978 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 978 pcs
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of HD48110-10
Part Number HD48110-10 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 110A 48-530V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 978 pcs Data sheet 1.HD48110-10.pdf2.HD48110-10.pdf3.HD48110-10.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
HD4812-10
HD4812-10
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 12A 48-530V
In stock: 1895 pcs
Download: HD4812-10.pdf
RFQ
HD48
HD48
Manufacturers: Vector Electronics & Technology, Inc.
Description: HDWRE KIT BRKT IBM PS/2 MIN 50
In stock: 5638 pcs
Download:
RFQ
HD48-3-A+G
HD48-3-A+G
Manufacturers: Ault / SL Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 144W
In stock: 696 pcs
Download: HD48-3-A+G.pdf
Manufacturers: Crydom