CTA24-1200BW
CrydomCrydom
Crydom
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CTA24-1200BW
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB
Datasheets:
  • Message
Specifications of CTA24-1200BW
Part Number CTA24-1200BW Manufacturer Crydom
Quantity Available 3390 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
CTA230-0001-03
CTA230-0001-03
Manufacturers: II-VI Marlow
Description: THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 24V
In stock: 164 pcs
Download: CTA230-0001-03.pdf
RFQ
CTA17
CTA17
Manufacturers: Coto Technology
Description: SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
In stock: 39727 pcs
Download: CTA17.pdf
RFQ
CTA242
CTA242
Manufacturers: SCS
Description: REMOTE TERMINAL WS AWARE REGULAR
Download:
CTA24-1200B
CTA24-1200B
Manufacturers: Crydom
Description: TRIAC 1.2KV 24A TO220AB
Download:
CTA24-1200CWPT
CTA24-1200CWPT
Manufacturers: Crydom
Description: TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB
CTA212
CTA212
Manufacturers: SCS
Description: POWER ADAPTER
Download: CTA212.pdf
CTA24-1200BPT
CTA24-1200BPT
CTA24-1200CW
CTA24-1200CW
CTA243
CTA243
Description: REMOTE WRIST STRAP TERMINAL
CTA24-1200BWPT
CTA24-1200BWPT
Manufacturers: II-VI Marlow
Description: THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 12V
In stock: 203 pcs
Download: CTA230-0001-01.pdf
CTA245
CTA245
Description: REPLACEMENT JACKS FOR WS AWARE
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year