20LPCV2440
CrydomCrydom
20LPCV2440 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 20LPCV2440
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 40A 20-300V
Datasheets: 1.20LPCV2440.pdf2.20LPCV2440.pdf3.20LPCV2440.pdf
  • Message
Specifications of 20LPCV2440
Part Number 20LPCV2440 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 40A 20-300V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6753 pcs Data sheet 1.20LPCV2440.pdf2.20LPCV2440.pdf3.20LPCV2440.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
20LET
20LET
Manufacturers: Bussmann (Eaton)
Description: FUSE 20A 240V AC TYPE T