20LPCV2415
CrydomCrydom
20LPCV2415 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 20LPCV2415
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY SPST-NO 15A 20-300V
Datasheets: 1.20LPCV2415.pdf2.20LPCV2415.pdf3.20LPCV2415.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 296 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 296 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Message
Specifications of 20LPCV2415
Part Number 20LPCV2415 Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 15A 20-300V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 296 pcs Data sheet 1.20LPCV2415.pdf2.20LPCV2415.pdf3.20LPCV2415.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
20LPCV2425
20LPCV2425
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 25A 20-300V
In stock: 249 pcs
Download: 20LPCV2425.pdf
RFQ
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY SPST-NO 110A 20-300V
In stock: 230 pcs
Download: 20LPCV24110.pdf
RFQ
20LCT
20LCT
Manufacturers: Bussmann (Eaton)
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 240VAC/150VDC