AFC158M06G24B-F
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
AFC158M06G24B-F Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: AFC158M06G24B-F
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
Datasheets: AFC158M06G24B-F.pdf
Reference Price (In US Dollars)
400 pcs
  • Message
Specifications of AFC158M06G24B-F
Part Number AFC158M06G24B-F Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant