AFC157M10E16B-F
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
AFC157M10E16B-F Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: AFC157M10E16B-F
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Datasheets: AFC157M10E16B-F.pdf
Reference Price (In US Dollars)
700 pcs
  • Message
Specifications of AFC157M10E16B-F
Part Number AFC157M10E16B-F Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant