SRR0603-102KL
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRR0603-102KL Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRR0603-102KL
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 1MH 100MA 14 OHM SMD
Datasheets: SRR0603-102KL.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
3000 pcs
  • Message
Specifications of SRR0603-102KL
Part Number SRR0603-102KL Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 1MH 100MA 14 OHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 268742 pcs Data sheet SRR0603-102KL.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SRR0603-101KL
SRR0603-101KL
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: FIXED IND 100UH 300MA 1.5 OHM
In stock: 248987 pcs
Download: SRR0603-101KL.pdf
RFQ
SRR0603-100ML
SRR0603-100ML
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: FIXED IND 10UH 1.1A 120 MOHM SMD
Download: SRR0603-100ML.pdf
RFQ
SRR-LAB2
SRR-LAB2
Description: INDUCTOR POWER DESIGN KIT SMD
Download: SRR-LAB2.pdf
SRR05B334JGS
SRR05B334JGS
Manufacturers: KEMET
Description: CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Download: SRR05B334JGS.pdf
Description: FIXED IND 220UH 200MA 2.7 OHM
Download: SRR0603-221KL.pdf
SRR-LAB1
SRR-LAB1
Download: SRR-LAB1.pdf
Description: FIXED IND 27UH SMD
Description: FIXED IND 15UH 900MA 180 MOHM