PTS01-12P-103B1
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PTS01-12P-103B1 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PTS01-12P-103B1
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 100MM
Datasheets: PTS01-12P-103B1.pdf
Reference Price (In US Dollars)
360 pcs
  • Message
Specifications of PTS01-12P-103B1
Part Number PTS01-12P-103B1 Manufacturer Bourns, Inc.
Description SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 100MM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant