PM127SH-1R2N
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
Bourns, Inc.
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PM127SH-1R2N
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 1.2UH 9.8A 7 MOHM SMD
Datasheets: PM127SH-1R2N.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of PM127SH-1R2N
Part Number PM127SH-1R2N Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 1.2UH 9.8A 7 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant