PM1210-6R8J
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
PM1210-6R8J Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PM1210-6R8J
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 6.8UH 180MA 2 OHM SMD
Datasheets: PM1210-6R8J.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of PM1210-6R8J
Part Number PM1210-6R8J Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 6.8UH 180MA 2 OHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 3285 pcs Data sheet PM1210-6R8J.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PM1210-560J
PM1210-560J
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: FIXED IND 56UH 55MA 8 OHM SMD
In stock: 5312 pcs
Download: PM1210-560J.pdf
RFQ
PM1210-560J-RC
PM1210-560J-RC
Manufacturers: Bourns, Inc.
Description: FIXED IND 56UH 70MA 8 OHM SMD
Download: PM1210-560J-RC.pdf
RFQ
PM1210-6R8J-RC
PM1210-6R8J-RC
Description: FIXED IND 6.8UH 150MA 1.8 OHM