SC63CB-560
BelBel
SC63CB-560 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SC63CB-560
Manufacturer/Brand: Bel
Product description FIXED IND 56UH 1.2A 268 MOHM SMD
Datasheets: SC63CB-560.pdf
  • Message
Specifications of SC63CB-560
Part Number SC63CB-560 Manufacturer Bel
Description FIXED IND 56UH 1.2A 268 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 220815 pcs Data sheet SC63CB-560.pdf
Related Products
SC63CB-2R7
SC63CB-2R7
Manufacturers: Bel
Description: FIXED IND 2.7UH 3.6A 23 MOHM SMD
In stock: 210961 pcs
Download: SC63CB-2R7.pdf
RFQ
SC63CB-6R2
SC63CB-6R2
Manufacturers: Bel
Description: FIXED IND 6.2UH 2.85A 39 MOHM
Download: SC63CB-6R2.pdf
SC63CB-470
Description: FIXED IND 47UH 1.34A 218 MOHM
Download: SC63CB-470.pdf
SC63LCB-101
SC63LCB-101
Description: FIXED IND 100UH 800MA 519 MOHM
Download: SC63LCB-101.pdf
SC63CB-390
SC63CB-390
Description: FIXED IND 39UH 1.42A 198 MOHM
Download: SC63CB-390.pdf
SC63CB-330
SC63CB-330
Description: FIXED IND 33UH 1.5A 169 MOHM SMD
Download: SC63CB-330.pdf
SC63CB-4R7
SC63CB-4R7
Description: FIXED IND 4.7UH 3.1A 33 MOHM SMD
Download: SC63CB-4R7.pdf
SC63LCB-100
SC63LCB-100
Description: FIXED IND 10UH 2.91A 62 MOHM SMD
SC63CB-8R2
Description: FIXED IND 8.2UH 2.7A 45 MOHM SMD
SC63CB-3R3
Description: FIXED IND 3.3UH 3.24A 27 MOHM
SC63CB-680
Description: FIXED IND 68UH 1.02A 333 MOHM
SC63CB-820
Description: FIXED IND 82UH 910MA 436 MOHM
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year