NFS40-7608J
Astec America (Artesyn Embedded Technologies)Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
NFS40-7608J Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: NFS40-7608J
Manufacturer/Brand: Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Product description AC/DC CONVERTER 5.1V +/-12V 40W
Datasheets: NFS40-7608J.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
40 pcs
80 pcs
120 pcs
280 pcs
  • Message
Specifications of NFS40-7608J
Part Number NFS40-7608J Manufacturer Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Description AC/DC CONVERTER 5.1V +/-12V 40W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1966 pcs Data sheet NFS40-7608J.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
NFS25-7629
NFS25-7629
Manufacturers: Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Description: AC/DC CONVERTER 5.1V 12V 25W
In stock: 4491 pcs
Download: NFS25-7629.pdf
RFQ
Description: AC/DC CONVERTER 5.1V +/-12V 40W