NFS40-7607
Astec America (Artesyn Embedded Technologies)Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
NFS40-7607 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: NFS40-7607
Manufacturer/Brand: Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Product description AC/DC CONVERTER 5.1V 12V -5V 40W
Datasheets: NFS40-7607.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of NFS40-7607
Part Number NFS40-7607 Manufacturer Astec America (Artesyn Embedded Technologies)
Description AC/DC CONVERTER 5.1V 12V -5V 40W Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant