CRGH0805F10R7
AMP Connectors / TE ConnectivityAMP Connectors / TE Connectivity
CRGH0805F10R7 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRGH0805F10R7
Manufacturer/Brand: AMP Connectors / TE Connectivity
Product description RES SMD 10.7 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheets: 1.CRGH0805F10R7.pdf2.CRGH0805F10R7.pdf
Reference Price (In US Dollars)
5000 pcs
  • Message
Specifications of CRGH0805F10R7
Part Number CRGH0805F10R7 Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 10.7 OHM 1% 1/3W 0805 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 9129013 pcs Data sheet 1.CRGH0805F10R7.pdf2.CRGH0805F10R7.pdf
Related Products
CRGH0805F113K
CRGH0805F113K
Manufacturers: AMP Connectors / TE Connectivity
Description: RES SMD 113K OHM 1% 1/3W 0805
In stock: 9050043 pcs
Download: CRGH0805F113K.pdf
RFQ
CRGH0805F10R
CRGH0805F10R
Description: RES SMD 10 OHM 1% 1/3W 0805