CRGH0805F10K2
AMP Connectors / TE ConnectivityAMP Connectors / TE Connectivity
CRGH0805F10K2 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRGH0805F10K2
Manufacturer/Brand: AMP Connectors / TE Connectivity
Product description RES SMD 10.2K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheets: 1.CRGH0805F10K2.pdf2.CRGH0805F10K2.pdf
Reference Price (In US Dollars)
5000 pcs
10000 pcs
  • Message
Specifications of CRGH0805F10K2
Part Number CRGH0805F10K2 Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 10.2K OHM 1% 1/3W 0805 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 7156652 pcs Data sheet 1.CRGH0805F10K2.pdf2.CRGH0805F10K2.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
CRGH0805F105K
CRGH0805F105K
Manufacturers: AMP Connectors / TE Connectivity
Description: RES SMD 105K OHM 1% 1/3W 0805
In stock: 8742318 pcs
Download: CRGH0805F105K.pdf
RFQ
CRGH0805F10R2
CRGH0805F10R2
Description: RES SMD 10.2 OHM 1% 1/3W 0805
Download: CRGH0805F10R2.pdf
RFQ
CRGH0805F10K
CRGH0805F10K
Description: RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 0805