CRGH0805F10K7
AMP Connectors / TE ConnectivityAMP Connectors / TE Connectivity
CRGH0805F10K7 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CRGH0805F10K7
Manufacturer/Brand: AMP Connectors / TE Connectivity
Product description RES SMD 10.7K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheets: 1.CRGH0805F10K7.pdf2.CRGH0805F10K7.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of CRGH0805F10K7
Part Number CRGH0805F10K7 Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 10.7K OHM 1% 1/3W 0805 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 886045 pcs Data sheet 1.CRGH0805F10K7.pdf2.CRGH0805F10K7.pdf
Related Products
CRGH0805F10R5
CRGH0805F10R5
Manufacturers: AMP Connectors / TE Connectivity
Description: RES SMD 10.5 OHM 1% 1/3W 0805
In stock: 7406695 pcs
Download: CRGH0805F10R5.pdf
RFQ
CRGH0805F10K
CRGH0805F10K
Description: RES SMD 10K OHM 1% 1/3W 0805