36501E18NJTDG
AMP Connectors / TE ConnectivityAMP Connectors / TE Connectivity
36501E18NJTDG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 36501E18NJTDG
Manufacturer/Brand: AMP Connectors / TE Connectivity
Product description FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM
Datasheets: 1.36501E18NJTDG.pdf2.36501E18NJTDG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Message
Specifications of 36501E18NJTDG
Part Number 36501E18NJTDG Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant