36501E16NJTDG
AMP Connectors / TE ConnectivityAMP Connectors / TE Connectivity
36501E16NJTDG Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 36501E16NJTDG
Manufacturer/Brand: AMP Connectors / TE Connectivity
Product description FIXED IND 16NH 560MA 220 MOHM
Datasheets: 1.36501E16NJTDG.pdf2.36501E16NJTDG.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Message
Specifications of 36501E16NJTDG
Part Number 36501E16NJTDG Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description FIXED IND 16NH 560MA 220 MOHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant