MCX50K000B
Vishay Precision GroupVishay Precision Group
Vishay Precision Group
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MCX50K000B
Manufacturer/Brand: Vishay Precision Group
Product description RES 50K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Datasheets: 1.MCX50K000B.pdf2.MCX50K000B.pdf
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of MCX50K000B
Part Number MCX50K000B Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 50K OHM 0.1% 0.3W RADIAL Lead Free Status / RoHS Status