MCX500R00T
Vishay Precision GroupVishay Precision Group
Vishay Precision Group
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MCX500R00T
Manufacturer/Brand: Vishay Precision Group
Product description RES 500 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Datasheets: 1.MCX500R00T.pdf2.MCX500R00T.pdf
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of MCX500R00T
Part Number MCX500R00T Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 500 OHM 0.01% 0.3W RADIAL Lead Free Status / RoHS Status