400HXC390MEFCSN30X50
RubyconRubycon
400HXC390MEFCSN30X50 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 400HXC390MEFCSN30X50
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.400HXC390MEFCSN30X50.pdf2.400HXC390MEFCSN30X50.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of 400HXC390MEFCSN30X50
Part Number 400HXC390MEFCSN30X50 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant