EB-PSE-48V-2A
Red Lion ControlsRed Lion Controls
Red Lion Controls
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: EB-PSE-48V-2A
Manufacturer/Brand: Red Lion Controls
Product description EBUS2-PORTPOEINJ48V-48VUP
Datasheets: EB-PSE-48V-2A.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 429 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 429 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of EB-PSE-48V-2A
Part Number EB-PSE-48V-2A Manufacturer Red Lion Controls
Description EBUS2-PORTPOEINJ48V-48VUP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 429 pcs Data sheet EB-PSE-48V-2A.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
EB-PSE-24V-1A
EB-PSE-24V-1A
Manufacturers: Red Lion Controls
Description: EBUS1-PORTPOEINJ24V-48VUP
In stock: 5465 pcs
Download: EB-PSE-24V-1A.pdf
RFQ
EB-PSE-48V-2B
EB-PSE-48V-2B
Description: EBUS2-PORTPOEINJ48V-48VSP
In stock: 444 pcs
Download: EB-PSE-48V-2B.pdf
RFQ
EB-PSE-24V-1B
EB-PSE-24V-1B
Description: EBUS1-PORTPOEINJ24V-48VSP
In stock: 455 pcs
Download: EB-PSE-24V-1B.pdf
EB-PS-AC48-75
EB-PS-AC48-75
Description: AC/DC CONVERTER 48V 75W
In stock: 572 pcs
Download:
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W
In stock: 543 pcs
Download: EB-PS-AC48-120.pdf
EB-RJF-CAP-1
EB-RJF-CAP-1
Description: EBUS CAP BULKHEAD,IP67
In stock: 3813 pcs
Download:
EB-PS-4824-13
EB-PS-4824-13
Description: DC/DC CONVERTER 24V 12W
Download: EB-PS-4824-13.pdf
EB-PD-UPS-1
EB-PD-UPS-1
Description: EBUS1P POESPLT,48V-14V13W
In stock: 478 pcs
Download: EB-PD-UPS-1.pdf
EB-VACC-GSPI
EB-VACC-GSPI
Manufacturers: Semtech
Description: EVAL BOARD FOR USB-GSPI DONGLE
EB-RJF-BLKHD-1
EB-RJF-BLKHD-1
Description: CONN MOD JACK 8P8C UNSHLD
EB-RJF-PLUG-1
EB-RJF-PLUG-1
Description: EBUS,RJ45,REV BAY, IP67
Download: EB-RJF-PLUG-1.pdf
EB-TC-2
EB-TC-2
Manufacturers: EasyBraid Co.
Description: SOLDER TIP TINNER (ACTIVATOR)
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year