2100-440-N
RAFRAF
2100-440-N Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 2100-440-N
Manufacturer/Brand: RAF
Product description HEX STANDOFF #4-40 NYLON 1/4"
Datasheets: 1.2100-440-N.pdf2.2100-440-N.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of 2100-440-N
Part Number 2100-440-N Manufacturer RAF
Description HEX STANDOFF #4-40 NYLON 1/4" Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 66241 pcs Data sheet 1.2100-440-N.pdf2.2100-440-N.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
2100-632-AL-7
2100-632-AL-7
Manufacturers: RAF
Description: HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4"
In stock: 353450 pcs
Download: 2100-632-AL-7.pdf
RFQ
2100-5
Manufacturers: Klein Tools
Description: SHEARS W/FILE AND SCRAPER
Download: 2100-5.pdf
RFQ
210-PRS19034-12
210-PRS19034-12
Manufacturers: Aries Electronics, Inc.
Description: CONN SOCKET PGA ZIF GOLD
Download: 210-PRS19034-12.pdf
2100-6310-9UA-1902
2100-6310-9UA-1902
Manufacturers: 3M
Description: 10X10 GRID ZIP SOCKET
Download:
Manufacturers: RAF
Description: HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4"
Download: 2100-440-AL-7.pdf
2100-632-SS
2100-632-SS
Description: HEX STANDOFF #6-32 SS 1/4"
Download: 2100-632-SS.pdf
Description: HEX STANDOFF #4-40 SS 1/4"
Download: 2100-440-SS.pdf
Manufacturers: ebm-papst Inc.
Description: 1 MF CAP PLASTIC 400V
Download: 2100-4-7320.pdf
210-9MSTFD
210-9MSTFD
Manufacturers: CTS Electronic Components
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 20V
Download: 210-9MSTFD.pdf
2100
Manufacturers: Lumberg Automation
Description: 0985 S4742 104/8 M
Download:
2100-440-AL
2100-440-AL
Download: 2100-440-AL.pdf
Download: 2100-632-AL.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year